N° 70 - Wrzesień 2016

Witam Was wszystkich,

Po czasie urlopów, powrót do aktywności. Życzymy wam powodzenia w nowych obowiąskach. Nasza modlitwa skierowana jest dla uczniów, nauczycieli i profesorów jak również tych którzy ich wspierają i pomagają im w ich rozwoju : rodzicom, dziadkom, którzy jak każdego nowego roku szkolnego dokładają dużo pracy w tym celu.

Nowych sił zarówno księźom i wolontariuszom dla UEDLP ten pierwszy kwartał równie będzie wypełniony i aktywny, za co dziękujemy Pan Bogu jak i wszystkim współpracującym, za zaplanowane już nowe spotkania w róźnych diecezjach :

¤ Diecezja Réunion (wyspa na Ocean Indyjskim) :

Wielkie podziękowania dla kziędza Antaya i Marie-Céline Bret za Przedstawienie naszej pracy i działania łaski Bożej tego dnia 10 lipca w Cambuston w kościele Jesusa Miłosiernego.

Piękne spotkanie z modlitwą za dzieci maltretowane jak i dla dorosłych maltratijących po której sześdziesiąt osób dpszło do grona UEDLP zostając "małymi płomykami miłosierdzia".

24 wrzesnia nowe soptkanie organizuje ksiądz Leonord Torondrainny w kościele Św. Serca Miłosiernego w Colimaçon

¤ Diecezja w Tarbes i Lourdes :

Podczas pielgrzyniki Różańcowej dwie konferencje będą zorganizowane "Matretowanie Miłosierdzie" w Lourdes 6 i 7 października.

¤ Diecezja Quebec :

Dzięki księdzu Loyola Gagné i siostry Carmen Gravel będziemy w Quebeku od 19 do 25 października.

¤ Diecezja z Vannes (zachód Francji) :

Wielkie podziękowania dla proboszcza André Guillevic, rektora sanktuarium Św. Anny d'Auray, którzy nas ugoszczą dla UEDLP w niedzielę 6-go listopoada.

Niech Pan zostanie na nowo błogosławiony za tyle łask !

 +*+*+*+*+*+*+

U. S. A. "wyrzucane dzieci"

W kwietniu tego roku w programie T.V. Francja 5 szokujący reportaż miał miejsce "rehoming" (przepraszam za anglicysm) w U.s.a. : wyrzucane dzieci (*).

Od tego czasu zostało nam powieżone 850 imion dzieci skutkiem tej praktiki.

Słowo "rehoming" znajdowania nowego, w U.S.A. jest używane ogólnie dla zwierząt : znalezionemu opuszczonemu zwierzęciu poszukuje się nowej rodziny. Dla miłośników zwierząt jest to radość dać mu drugą szansę nowego życia.

Ale słowo "znajdowania nowego" (ponowne zamieszkanie) jest zarówno stosowane dla dzieci. W tym kraju prosty czym notarialny pozwala rodzinie adopcyjnej pozbyć się adoptowanego dziecka.

Tak więc 25 000 dzieci adoptowanych są legalnie opuszczone przez małźeńtwa, które nie mają dostatecznej satysfakcji i szukają nowego nabywcy, zgodnie z dwoma obiagami - sposobami :

-   Albo przejść przez sędziego jest to długi i kosztowany sposób (aż do 35 000 dolarów)

-  Albo na marginesie nie oficjalnej adopcj, rozwijają się prywatne stowarzyszenia które oferują "katalogi" w którym, bez kontroli można zaadoptować tanio bo za (5 000 dolarów) dziecko porzuconie... albo po prostu "spróbować" je na kilka tygodni lub miesięcy. A jeśli to nie odpowiada , to po prostu powrót do punktu wychowawczego lub sierocińca.

Reportaż zaczyna się od pewnego rodzaju pokazu mody podczas którego proponuje się kolejne dziecko z możliwością zaadoptowania : przedstawia się wówczas ono w kilku minutach , majać nadzieję że będzie tym razem zaadoptowane na dobre-na jego całe życie. Tak więc widzimy Jack  14 letniego nastolatka opuszczonego z jego siostrą przez ich biologicznych rodziców gdy miał 8 lat.

Żyli przez 4 lata w adopcyjnej rodzinie zanim ci ostatni ich nie porzucili rozdzielając ich. Jack defilując spotyka potencjalnego adoptatora kawalera bez dzieci który nie ma nic do stracenia.

Reportaż nam mówi że kilka tygodni później , ten człowiek oddał Jack a "na rynek handlu" z powodu niezgodność karakterów...

Istnieje wiele stron internetowych  i stron Facebook gdzie są proponowane dzieci od 10 miesięcy do 18 lat : zdjęcia, płeć, wiek, pochodzenie etyczne krótkie podsumowanie ich gustów i informacje o ewentualnych leczeniach dla dzieci niepełnosprawych.

Istnieje również możliwość przjęcia rodzeństwa, lub tylko jednego członka rodziny.

Dziecko jest rodzajem -rzeczą- przedmiotem którą się wyrzuca że względu ukazanie się trudności relacjanalnych albo lekka zmiana sytuacji finansowej w rodzinie.

Dzieci te są rozdarte między kolejnymi rodzicami z adopcji domu dziecka lub sierocińcem.

Ale to okrucieństwo nie kończy się na tym: zdaniem autora reportażu, jedna czwarta dzieci nielegalnie przechodzą z rąk do rąk z jeszcze bardziej strasznych powodów :

W internecie, drapieżnicy seksualni czychają na poszukiwanie nowych ofiar seksualnych niektóre dzieci zostały już zgłoszone jako ofiary przemocy seksualnej.

Dlaczego tak się dzieje w U.S.A. ?

Po pierwsze pomimo bogactwa tego kraju , ci roku 1 million nastolatków lub młodych kobiet między 15 a 24 lat bez dochodów i bez pracy zachodzą w ciąże tak weześnie. 500 000 urodzi dziecko : prawdziwy potecjał do adopcji. Następnie gospodarka rynkowa cynicznie robi resztę.

Następnie, nie ma prawa federalnego zabezpieczającego zaadoptowanych dzieci. Każde państwo ustanawia prawo zgodnie ze swoim kryterium tworząc "przepaście" prawne w które wpadają nieochronione dzoeci sytuacja "rehoming". Niektóry zaczynają dostrzegać tą tragedię jal poseł demokrata James Langevin który nawołuje do wuboru przez Kongres, prawo federalne by uregulowało adopcje w Stanach Zjednoczonych.

 "Ojcze przebacz im, bo nie wiedzą co robią" Łk 23,24

Ofiarujemy te wszystkie dzieci wstawiennietwu Matki Boskiej i Św Jósefowi jak i wszytkich dorosłych którzy nadużywają te dzieci , nie dając im stabilności rodzinnej na którą sobie zasługują.

(*)[1] http://www.france5.fr/emissions/le-monde-en-face/diffusions/12-04-2016_47104

Aby wzbogacić nasza reflekcję i modlitwę oto poemat wysłany przez Michèle za który bardzo dziękujemy.

Ô Maryjo, moja Ty piękność !

Ô Maryjo, moja radość marialna

Mój aniele nadziei

Moje pierwsze ubustwo

Moja wiara bez granic.

Moje źródło zaufania

Mój kolorze azurowy

Moje najczulsze zabezpieczenie

Moim dyskretnym szeptem.

Moje codzienne prowadzenie

Moje czuła wizitajo

Mój rozpędzie bez granic

Moja skromna modlitwo.

Twoja świętobliwość ô Mario

Znacznie przekracza moją ludzkość

To ty pomagasz mi pisać

Moje strony wierności.

W chwili gdy tracisz swoje dziecko

A dusza Twoja się rozdziera

Zawsze idziesz do przodu

Bez wymowy bez lamętu.

Bierzesz mnię ze sobą

By mnię donieść do Syna Twego

Wznieczasz moją wiarę

Nie drodze poświecenia.

Nie popuszczaj mej ręku

Znając moją słabość

Z tobą pojdę daleko

Pomimo niego ubóstwa.

Tam gdzie czeka mnię Ojciec

Skromną, kochającą i skruszoną

Gdzie w Jego Boskim świetle

Radość ma będzie nienstanną.

Ty nas poprzedzasz w niebie

W chwale Twojego Syna

Twoja tkliwość matczyna

Przygotowuje nas do rozkoszy.

Dziękujemy wszystkim za wiele listów i e.maili które zachęcają nas do kontynuowania naszej pracy.

Niech pan przejele swoje miłosierdzie do serca każdego : dzieci, dorosłych, i modlących się.