Witam Was wszystkich,

Ostanie miesiące były bardzo bogate w wydarzenia :

W kwietniu

¤ - W Créteil z radością przeźyliśmy Eucharistię w pięknej katedrze pod prezydencją Mgr Santier. Mogliśmy również zrealizować wieczorną modlitwę "Miłosierdzia z Adoracją" w tej samej katedrze. Były to wzniosłe chwile łaski w modlitwe. To spotkanie było możliwe dzięki energi Elizabeth Emmanuelle Dessalle.

¤ - W Thiais spotkanie ze siostrami z Annonciade Zwiastowania było spotkaniem komunii i modlitwy.

¤ - Byliśmy ugoszczeni przez rektora z w sanktuarium Sainte Anne d'Auray gdzie mogliśmy przestawić UEDLP podczas mszy dziennej. Nowe spotkanie jest przewidziane na początku listopada.

¤- W Troyes mogliśmy spotkać dzięki dużym staraniom Geneviève Defontis różne wspólnoty religijne (siostr Clarys od Wiecznej Adoracji, Siostry z kongregacji Franciska Salezego), debata i wypowiedzi po mszy św. zakończone wieczorna modlitwą.

¤ - W Senlis, siostry Clarisses przyjęły nas w swojej wspólnej kaplicy aby przeźyć wspólne modlitwy.

W Maju

¤ - W Vannes, (Bretania we Francji) spotkaliśmy Księży jak i proboszcza parafii z Vannes, następnie mieliśmy bardzo bogate w emocje chwile ze siostrami Karmelitkami.

¤ - W Québec, (Kanada) na programie TV ECDQ w zasięgu djecezji ojca Loyola Gagné s.s.s. współpracownik sekretarz UEDLP i siostr Carmen Gravel przedstawili naszą pracę w wywiedzie.

Niech Pan będzie błogosławiony za tak wielkie czyny !

 +µ+µ+µ+µ+µµ+

Modlitwa za naszych wrogrów zbliża nas do Bożej doskonałosci

Umieć się modlić "za tych którzy chcą nas skrzywdzić" polepszy naszych wrogówa z nas zrobi bardziej "synami Ojca". Ta refleksja była kluczowa w homilii Papieża Franciszka podczas porannej mszy we wtorek 14 czerwca 2016 w Domu Swiętej Marty.

Papież Franciszek rozwinął fragment Ewangelii w której Pan Jesus Wzywa swoich uczniów aby dążyli do doskonałosci Bożej, "który sprawia że słonce jego wstaje nad złymi i nad dobrymi. " To słowo Boże, można odebrać - usłyszeć na dwa sposoby niegodzace się ze sobą, tłumaczy Papież : ostrą obowiązków, zakazów, lub zaproszenie do miłości Ojca i braci z całego serca, docierając do punktu kulminacyjnego: modlić się za swojego przeciwnika".

Jest to dialektyka konfrontacji między doktorami Prawa a Jesusem, między Prawem ustawą proponowaną w sposób schematyczny dla narodu żydowskiego przez ich przywódców i "pełnią" tego samego Prawa które Chrystus potwierdza je przynosząć. Papież Franciszek powraca raz jeszcze z przekonaniem , kóre wypowiedział kilka razy. Kiedy Jesus rozpoczał swoje przepowiednie, został wzięty jako zakładnik przez jego przeciwników "wyjaśnianie prawa w tym czasie było w kryzysie" podkreślił Papierz.

"Wyjaśnienie było zbyt teoretyczne, kazuistyczne : można powiedzić to było Prawo w którym nie było czystego serca tego Prawa, którym jest miłość Boga Ojca, które on nam dla nas; Pan zatem powtórzył co było w Starym Testamęcie : Jakie jest największe przykazanie ? Aby kochać Boga z całego serca z całej siły, cała duszą a bliźniego swego jak siebie samego. A w wyjaśnieniu lekarze Prawa nie ujmawali tego w centrum ustawy w centrum były reguły i czasami pytania: czy można uczynić tak ? O ile tak to do jakich granic ? A jesli nie ? Czysta ustawa Prawa Przykazań. Pan Jesus bierze to i pokazuje nam prawdziwy sens ustawy w celu dostosowania go do swijej pełni".

Papierz podkreślił jak Pan Jesus ofiarował "tyle przykładów" aby pokazać tyle Przykazań w nowy świetle. "Nie zabijaj", powiedził, może równie mówić nie obrażaj brata i pokazać że miłość jest "bardziej kożystna niż nauczanie Przykazań z oddanym płaszczem dla tego który prosił o odzież i dwa kilometry wykonane z tym który prosił o jeden kilometr by mu towarzyszyć"

"Jest to praca która nie jest tylko praca dla realizacji Prawa lecz jest pracą uzdrawiania Serc. W tym wyjaśnieniu które Pan Jesus czyni w uczeniu swoich Przykazań w Ewangeli Mateusza, zwłaszcza przede wszystkim jest to droga do uzdrowienia : serce zranione przez grzech pierwotny - wszyscy mamy serce zranione przez grzech my musimy wszyscy wykorzystać tą drogę ku uzdrowieniu i wyleczyć się by upodobnie się do Ojca, który jest idealny : "bądźcie doskanali jak Ojciec was w niebie jest doskonały"; O to droga do uleczenia by być dzieckiem jak Ojciec".

"Tą perfekcję która Pan Jesus nam wkazuje jest tą z dnia Ewangelii Św. Mateusza podkreślił Papierz Franciszek : "słyszeliście że powiedziano : będziesz miłował swego bliźniego a nieprzyjaciela swego będziesz niemawidził. Ale ja wam powiadam : miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych którzy was prześladują". "To jest ostatni krok" tej drogi potwierdził Papierz, tej najtrudniejszej. Papież Franciszek przypominiał sobie że będąc dzieckiem myśląc o pewnym wielkim owczesnym dyktatorze często się modlił aby Pan Bóg szybko zarezerwował mu piekło. "Przeciwnie zamiast tego doszedł do wniosku, Pan Bóg prosi o rachunek sumienia".

Niech pan Bóg ześle nam łaskę, tylko to : aby modlić się za nieprzyjaciól modlić się za tych którzy nas prześladują. Każdy z nas zna imię i nazwisko : modlę się za tego, za tego i za tego ... Zapewniam was że ta modlitwa podziała dwa razy : zrobi lepszym, naszego nieprzyjaciela, bo modlitwa jest potężna i nas uczyni bardziej dziećmi Ojca Niebieskiego", zakończył Ojciec Swięty.

Zapis artykułu opublikowanego w dniu 16 czerwca 2016

http://fr.radiovaticana.va

 

Nasze powołanie , jak modlić się.

UEDLP to : modlić się za pokrzywdzonych dzieci , ale przede wszystkim dla osób maltretujących kierujemy się napomnieniem Pana Jesusa aby dążyć do doskonałości Boga.

Aby wzbogacić naszą refleksję i modlitwę oto niektóre wypowiedzi modlących się

- Zawsze jestem bardzo wzruszony wyobrazając sobie modląć się cierpienie jednej i drugiej osoby. Serce moje im wspólczuje i mam nadzieję że nasze modlitwy mają pozytywny i korzystny wpływ dla nich i dla nas wsystkich modlących się. Nie śmiem zbyt wyobrażąc sobie ani wyciągac konsekwencji tych faktów umieszczam to wszystko w sercu Pana Boga. M. T.

- Modlić się za sprawcę nie jest rzeczą łatwą na początku ale stopniowo nasze serce przenienia się z łaską Bożą i czuje się potrzebny będąc dyskretny. G.

- Teksty te bardzo mi pomogły gdy byłem w ciemnościach, pomogły mi i mnię wspierają w mojej drodze przebaczenia ... Mam nadzieję że pomogą zarówno i innym; M.

- Wasza intensja jest wspaniała. Z pewnością jest to praca Ducha Swiętego. M. F.

- Zgadzam się całukowicie co do modlitwy dla spraców ponieważ bardziej niż inni potrzebują naszej modlitwy ! ! To zrozumiała doskanale Swięta Tereska z Lisieux, kiedy modliwa się o nawrócenie Pranzini aż do jego nawrócenia przed skazaniem. J.

- Poznałem imiona które ofiarowano mi w modlitwie aby za pomocą Bożą ich dni były bardziej zwrócone do światła i aby Bóg w tym roku miłosierdzia przyszedł ini z pomocą aby odbudowali się w tym życiu na ziemi. S.

Dziękijemy wszystkim za wiele listów i e.maili które zachęcają nas do kontynuowania naszej pracy.

Miłych wakacji dla tych którzy zaznają zasłużonego odpoczynku a innymi życzymy "kurażu".

Jeszcze wielkie dzięki za wasze modlitwy dla dzieci skrzywdzonych i za sprawców.

Niech Pan przeleje swoje łaskę w serca wszystkich, dzieci, dorosłych et modlących.

Mona i Ojciec Bruno