UEDLP_mini

DOM – Dziecko Otoczone Modlitwą

Dlaczego ta akcja i co ona oznacza ?

 

Pogłębić więcej ranę aby z niej wytrysnęło Miłosierdzie

 

W 2000 roku 15 lutego, w dzień swiętego Claude La Colombière –St. ochroniacza tej akcji- która została założona natchenieniem Mony LE CUNFF z pomocą Proboszcza Bruno DANIEL,z dziełem Miłosierdzia « UEDLP » Dziecko  (otoczone) modlitwą.

Celem tego dzieła jest modlitwa za dzieci skrzywdzone oraz dorosłych którzy sprawili tą krzywdę, niezależnie od wyznawanej religii, we wszystkich państwach.

W lipcu 2009 roku dzieło to otrzymało błogosławieństwo Papieża Benedykta XVI.

 

W 2013 roku, 15 lutego, biskup Benoit-Gonnin z diecezji Beauvais-Noyon-Senlis zatwierdził statut stowarzyszenia świeckich UEDLP na prawie diecezjalnym.

 

04133_25102013

W roku 2013, 25 pażdziernika, podczas prywatnego spotkania w Watykanie, Mona Le Cunff i Proboszcz Bruno otczymali osobiśćie zachęcenia w kontynuowaniu tej misji przez Swiętego Papieża Franciszka.

 

UEDLP zawiera już ponad 2800 modlących się, między innymi kilku biskupów, księży, diakonów, zakonnic i zakonników w Francji jak również w 30 innych krajach.

 

Nasza pomoc ogranicza się do modlitwy: każdy uczestnik zna tylko imię dziecka i dorosłego (bez zadnego związku miedzy nimi) i nic ponadto. 

Żaden kontakt ani dodatkowe informacje (co do wieku, stopnia skrzywdzenia dziecka, miejsca zamieszkania…) nie są znane osobie której powierzono modlitwę. Również żadne wiadomości co do historii życia osób za które się modlimy nie są znane. To może być trudne, bo każdy chciałby znać owoce modlitwy. Celem jest jednak zjednoczenie naszej modlitwy z tą Chrystusa i w zjednoczeniu ze świętymi w pewności że Bóg jest w sercu każdego z nas oraz że Boża Opatrzność działa zawsze, nawet w sposób który może nas zadziwić.

 

Każdy z wolontariuszy modli się w swoim rytmie i wg swojego serca. Cztery razy do roku otrzymuje biuletyn stowarzyszenia.

 

Nasze przedsięwzięcie jest całkowicie bezpłatne.

 

To także droga nawrócenia wolontariusza którzy zaakceptuje reguły stowarzyszenia. Tak jak modlitwa  za dziecko pokrzywdzone jest modlitwą serdeczną, taka również powinna być modlitwa za dorosłego który skrzywdził – modlitwa pozwalająca Miłosierdziu Bożemu zamieszkać w naszym sercu. Powoli chodzi o zobaczenie samych siebie, w poniżeniu, niemożności kochania zło czyniących ale również świadomości że nie potrafimy kochać jak Bóg nas kocha. Więc pozwolić Bogu by On sam sprawił by nasze serce stało się „małym płomieniem Miłosierdzia”, by nasza modlitwa czerpała siły i natchnienie z kontemplacji i adoracji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

 

"UEDLP - Un Enfant Dans La Prière"

3 allée des Coquelicots  - 60290 Neuilly sous Clermont – FRANCE

 

- lub pocztą elektroniczną:             uedlp@wanadoo.fr


Nazwisko i imię: ...................................................................................................

Zamierza modlić się za dziecko pokrzywdzone oraz dorosłego który skrzywdził.

Adres :.................................................................................................................

Kod pocztowy :...................................................................................................

Miejscowość :....................................................................................................

Państwo :..........................................................................................................

Poczta e-mail:...................................................................................................